Banner

ثبت نام

Banner

عاداتی که جلوی رشد قد کودکتان را میگیرد!

۶۲۲۹۳۱_۶۱۵
ب

عادت های بد در مراقبت از فرزندان : برخی از عادت های بد وجود دارد که بر رشد قد تأثیر منفی می گذارد. پیروی از عادت های بد در مراقبت از فرزندان ، باعث می شود که شما مانع از رشد قد فرزندان خود شوید.

خیلی زیاد خوردن

بسیاری از والدین نمی دانند چگونه عادت های غذایی کودکان را تنظیم کنند یا فکر می کنند کودکان باید تا حد ممکن غذا بخورند. در نتیجه ، آن ها همیشه کودکان را مجبور به خوردن زیاد می کنند. این به طور جدی بر سلامت کودکان و همچنین رشد قد آن ها تأثیر می گذارد. خوردن بیش از حد به خصوص در عصر ، می تواند باعث سوء هاضمه در کودکان شود و خوابیدن برای آن ها دشوار باشد. از این رو روند تولید هورمون رشد نیز متوقف می شود.
تغذیه بیش از حد کودکان خطر چاقی را افزایش می دهد.

به ویژه ، خوردن بیش از حد باعث افزایش هورمون های تیروئید می شود ، که منجر به کاهش سریع مولکول های کلسیم می شود که دلیل پوکی استخوان ، شکستگی استخوان و رشد قد است. علاوه بر این ، هنگامی که کودکان زیاد غذا می خورند ، بدن آنها باید مقدار زیادی خون را به روده ها برسانند تا روند سوخت و ساز بدن را پشتیبانی کند. این منجر به نقص در خون رسانی به مغز می شود. در نتیجه مغز خسته می شود.

زمان زیادی را صرف دستگاه های الکترونیکی نکنید

زندگی مدرن باعث می شود والدین دیگر وقت خود را برای بازی با فرزندان شان نگذارند. بسیاری از والدین به فرزندان شان اجازه می دهند تا با وسایل الکترونیکی بازی کنند تا وقت کار داشته باشند. با این حال ، این بسیار خطرناک است زیرا دستگاه های الکترونیکی چنان اعتیاد آور هستند که حتی والدین نیز به سختی می توانند در برابر آن مقاومت کنند.

اجازه دادن به بچه ها وقت بیش از حد در دستگاه های الکترونیکی می تواند بر قد آینده آنها تأثیر بگذارد.

فعالیت های فضای باز کودکان را محدود نکنید

عاداتی که جلوی رشد قد کودکتان را میگیرد!

در حقیقت ، بسیاری از والدین غالباً از ترس این که کودکان آسیب ببینند یا با دوستان بد ارتباط برقرار کنند ، اجازه نمی دهند که کودکان در فعالیت های در فضای باز شرکت کنند. با این حال ، این بر رشد قد و روانشناسی کودکان تأثیر منفی گذاشته است.

کودکان برای اینکه در معرض آفتاب قرار بگیرند ، باید در فعالیت های در فضای باز شرکت کنند. پرتوهای مادون قرمز در آفتاب در اوایل صبح و اواخر بعد از ظهر باعث رقیق شدن رگ های خونی و تقویت گردش خون می شود. پرتوهای UV می تواند برخی از باکتری های بیماری زا را بر روی پوست بکشد و از کم خونی جلوگیری کند. در عین حال ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به سنتز ویتامین D که در رشد قد و سلامتی کودکان نقش اساسی دارد ، کمک می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner