Banner

ثبت نام

Banner

طرز پخت سوپ ایتالیایی «سوپ تورتنی»!

CMeZGrP5QeOSiemEmw2A_chicken-spinach-tortellini-soup-8762
ب

سوپ رشته‌ای Tortellini یا تورتنی که در ایتالیا از محبوبیت خاصی برخوردار است با شکل‌های حلقه‌ای آن کاملا قابل تشخیص است. این رشته سوپ مانند ماکارانی در کشور ایتالیا با دستور العمل‌های متفاوتی تهیه می‌شود. گاهی این رشته سوپ می‌تواند با رشته فرنگی، زنجبیل و همچنین گوشت و پنیر و سس گوجه فرنگی درست شود. زادگاه سوپ رشته‌ای Tortellini در شهر بولونیا ایتالیا است که مردم این منطقه بیشتر از مرغ و یا گوشت گاو به عنوان ماده اصلی استفاده می‌کنند.

. شما می‌توانید رشته سوپ Tortellini یا تورتنی را به صورت یخ زده خریداری کنید. البته بسیاری از رستوران‌های ایتالیا و بازارهای این کشور رشته سوپ Tortellini را به صورت تازه و گرم تهیه کنید. اضافه کردن گوجه فرنگی به این سوپ می‌تواند مزه آن را تحت تاثیر قرار دهد، این رشته سوپ را می‌توان در طعم‌های مختلف در اختیار مصرف کنندگان قرار داد.

این سوپ از جمله سوپ هاییست که می توانید آن را در زمستان بپزید و نوش جان کنید .این سوپ بسیار مفید است و در تامین سلامت شما موثر است. دستور پخت این سوپ را به روش اصل ایتالیا در ادامه مطلب بخوانید:

آنچه شما نیاز دارید:

۱ کیلوگرم سوسیس خوک
۱ پیاز، خرد شده
۲ فنجان قارچ برش خورده
۱ فلفل قرمز، قطعه قطعه شده
۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون
۲ قاشق غذاخوری آرد
۱ (۲۶ اونس) سس ماکارونی جار
۱/۳ فنجان آب
۱-۱ / ۲ (۱۹ اونس) ترتلینی پنیر یخ زده و یا دیگر
پاستا پر شده ، بدون چربی
۱ (۸ اونس) سس پاستور شیشه ای
۱ (۱۶ اونس) سس قرمز Alfredo sauce
۱/۳ فنجان پنیر پارمسان

طرز پخت سوپ ایتالیایی «سوپ تورتنی»!

دستور پخت سوپ تورتنی

اجاق برقی را تا ۳۵۰ درجه فارغ التحصیل کنید. اسپری ظرف پخت ۹ “× ۱۳” را با اسپری پخت و پز نانسیتیکس بگذارید و کنار بگذارید.

در یک کاسه بزرگ سوسیس سوئیت با پیاز، قارچ و فلفل قرمز در روغن زیتون، شکسته کردن سوسیس را با یک چنگال، تا زمانی که گوشت قهوه ای باشد و سبزیجات

منصفانه باشد. در صورت لزوم تخلیه کنید آرد را روی مخلوط گوشت بپاشید و برای ۱ تا ۲ دقیقه کباب کنید.

سس ماکارونی و آب را به اسکلت اضافه کنید و آنرا بجوشانید. اسفناج را از گرما خارج کرده و در تورتلینی یخ زده و سس پاستو را هم بزنید. در پانل تهیه شده گسترش یافته است.

بالا با سس آلفردو و با پنیر بپاشید. پخت برای ۴۰ تا ۵۰ دقیقه یا تا زمانی که حباب فلفل و پنیر ذوب می شود و شروع به قهوه ای می کند. بگذارید ۱۰ دقیقه قبل از خدمت بمانید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner