Banner

ثبت نام

Banner

روش های کمک کننده به فریب دروغ های خواستگار را نخوردن!

unnamed
ب

دروغگویی و فریب یکی از رفتارهای متداول انسانی است که در یک تحقیق نشان داده شد تقریباً ۹۶ درصد از مردم به خصوص خواستگار ها ، اعتراف می کنند که در برخی از اوقات دروغ می گویند . واقعیت این است که احتمالاً بیشتر مردم ، هر از گاهی دروغ می گویند که برخی از این دروغ ها ، دروغ های سفید و برای مراقبت از احساسات شخصی دیگر گفته می شوند .

وقتی در مورد ازدواج صحبت می شود ، شرایط متفاوت بوده و افراد لازم است نسبت به حرف های خواستگار خود حساس تر باشند زیرا آن ها می خواهند در مورد موضوع مهمی به نام ازدواج تصمیم بگیرند و بنابراین ، خیل مهم است که صداقت خواستگار خود را محک بزنند که در ادامه با راه های شناخت خواستگار و نشانه های خواستگار دروغگو با جزئیات بیشتری پرداخته شده است .

لزوم تشخیص خواستگار دروغگو

اگرچه ممکن است عجیب باشد اما مردم اغلب در تشخیص دروغ ها عملکرد بدی دارند . به عنوان مثال ، یک مطالعه نشان داد در شرایط آزمایشگاهی ، افراد فقط در ۵۴ درصد موارد قادر به تشخیص افراد دروغگو بودند و این نشان می دهد چقدر می تواند تشخیص نشانه های خواستگار دروغگو سخت باشد .

روشن است که تشخیص و ارزیابی تفاوت های رفتاری بین افراد صادق و دروغگو دشوار است به همین دلیل محققان سال هاست در این مورد در حال مطالعه هستند . اگرچه ممکن است برای شناخت خواستگار و تشخیص نشانه های خواستگار دروغگو نشانه واضحی مثل بینی پینوکیو وجود نداشته باشد اما محققان چند شاخص مفید در این زمینه کشف کرده اند .

روش های کمک کننده به فریب دروغ های خواستگار را نخوردن!

مانند بسیاری از چیزها ، تشخیص نشانه های خواستگار دروغگو اغلب با تکیه بر حس ششم و غرایز تا حدودی امکان پذیر است اما وقتی فرد بداند که دقیقاً چه نشانه هایی حاکی از دروغ بوده و چگونه به واکنش های غریزی خود اعتماد کند می تواند در کشف دروغ ها نیز عملکرد بهتری داشته باشد .

تنها به زبان بدن اکتفا نکنید

هنگام تشخیص نشانه های خواستگار دروغگو ، افراد اغلب بر زبان بدن فرد و نشانه های فیزیکی و رفتاری فرد تکیه می کنند . این در حالی است که گاهی اوقات ، زبان بدن می تواند دروغ گویی خواستگار را پنهان کند . به طوری که تحقیقات نشان می دهند بسیاری از رفتارهای مورد انتظار همیشه با دروغگویی همراه نیستند .

هوارد اریلیچمان ( Howard Ehrlichman ) ، روانشناس محقق که از دهه ۱۹۷۰ به مطالعه حرکات چشم می پردازد ، دریافت که حرکات چشم به هیچ وجه نشانه دروغ گفتن نیست . در حقیقت ، او مطرح می کند که تغییر حرکات چشم به معنای این است که فرد در حال فکر کردن یا به عبارت دقیق تر دسترسی به حافظه بلند مدت خود است .

روش های کمک کننده به فریب دروغ های خواستگار را نخوردن!
برخی از راه های شناخت خواستگار و نشانه های دروغگویی خواستگاران که مردم به آن توجه دارند عبارت اند از :

مبهم بودن : اگر این طور به نظر می رسد که خواستگار شما عمداً جزئیات مهم را رها می کند ممکن است این مسئله به این دلیل باشد که او دروغ می گوید .

عدم قطعیت کلامی : اگر خواستگار ، نامطمئن یا ناامن به نظر می رسد احتمال زیاد او فردی دروغگو است .

بی تفاوتی : شانه بالا انداختن ، عدم ابراز خود و یک وضعیت بدنی خسته کننده می تواند نشانه ای از این مسئله باشد که او در تلاش است از احساسات و حرف های خود جلوگیری کند .

فکر کردن بیش از اندازه : اگر به نظر می رسد که خواستگار شما برای پر کردن جزئیات داستان خیلی فکر می کند ممکن است به این دلیل باشد که او به شما دروغ می گوید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner