Banner

ثبت نام

Banner

توصیه های لازم برای مراقبت از چشم در فصل تابستان

عینک دودی
ب

در فصل تابستان روزها طولانی و گرم هستند. خورشید در این روزها به زمین نزدیک‌تر شده و اشعه‌هایش با شدت بیشتری می‌تابند. این آفتاب سوزان می‌تواند برای چشم شما دردسرآفرین باشد، اتفاقاتی مانند آلرژی، خشکی و عفونت چشم از رایج‌ترین عوارض تابش آفتاب تابستان است؛ به همین دلیل است که در فصل گرما، چشم‌ها بیشتر به مراقبت نیاز دارند. با رسیدن فصل تابستان چشم بعضی از افراد با این آفتاب تندوتیز اذیت می‌شود. اگر مراقب چشم‌های خود نباشید ممکن است به اختلالات چشم و عوارض ناشی از آن‌ها مبتلا شوید. نکته‌هایی را در این نوشته گنجاندیم که به شما کمک می‌کند در فصل تابستان نیز مانند دیگر فصول سال، چشم‌هایی سالم داشته باشید.

 

توصیه‌های کوتاه برای محافظت از چشم‌ها در تابستان

 

هنگام حضور در فضای آزاد حتی برای چند دقیقه همواره از عینک آفتابی استفاده کنید.

 

تابستان زمان خوبی برای انجام پروژه‌های خانگی است. هنگام کار با ابزارها، و مواجهه با گرد و غبار و خرده ریزها محافظت لازم از چشم‌های خود را فراموش نکنید.

 

اگر به شنا علاقمند هستید از عینک شنا برای محافظت از چشم‌های خود استفاده کنید. کلر آب استخر، نمک آب دریا و ذرات موجود در مسیرهای آبی می‌توانند موجب آسیب دیدگی چشم‌ها شوند.

 

قرار گرفتن بیش از حد در معرض تهویه مطبوع می‌تواند موجب خشکی چشم‌ها شود. برای آبرسانی به چشم‌ها از قطره‌های چشم استفاده کنید و در استفاده از دستگاه‌ها زیاده‌روی نکنید.

طی بازه زمانی ۱۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر که اوج تابش خورشید است، حضور در فضای آزاد را محدود کنید.

 

بیشتر پلک بزنید. پلک زدن روشی طبیعی برای حفظ رطوبت و محافظت از چشم‌ها است.

 

آلرژی‌های تابستانی را نادیده نگیرید زیرا می‌توانند موجب خارش و آبریزش چشم شوند.

 

اگر قصد دارید زمان زیادی را رانندگی کنید، دریچه‌های کولر خودرو را از سمت چشم‌های خود منحرف کنید.

 

از مواجهه طولانی مدت با شن و آب پرهیز کنید. هر دو می‌توانند قدرت خورشید را افزایش دهند.

 

محافظت از چشم‌های خود را با استفاده از کلاه مناسب همراه با عینک آفتابی تکمیل کنید. این اقدام مواجهه با پرتوهای فرابنفش خورشید را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Banner